Bokslut 2010 - bästa hittills!

bokslut2010.jpg

Det är med glädje vi kan presentera det preliminära bokslutet för 2010. Nytt rekord!


Vi har just fått vårt preliminära bokslut från vår redovisningskonsult Ann-Sofie från LR Redovisning och det visar på att 2010 var företagets genom tidernas bästa år sett till omsättningen. Vi tredubblade nästan (280 %) omsättningen med föregående år. Vinsten sjönk dock något jämfört med föregående år vilket kan förklaras med nyanställningar och ökade lönekostnader.

Under 2010 satsade vi väldigt hårt på försäljning vilket har gett utdelning. Under 2011 kommer fokuset ligga på att växa genomtänkt och taktiskt. Att backa upp den uppdragstillströmning som har skett med kompetens och kundservice. Vi tänker fortsätta med vårt framgångsrecept att sätta kunden först och se till att vi kan tillgodose alla våra kunders önskemål och krav.

För att fira denna framgång på kontoret har vi tänkt skaffa ett litet husdjur till kontoret. Inte vilket husdjur som helst, utan en ROVIO-robot. Då kan våra kunder komma och hälsa på oss utan att behöva lämna sitt hem/kontor. Hur välkomnande är inte det?

//Leif

Du måste installera Adobe Flash Player för att visa detta innehåll.

Please add a comment

Lämna ett svar



(Din e-postadress kommer inte att synas för allmänheten.)

Fyll i bokstäverna och siffrorna som visas i bilden.Captcha CodeClick the image to see another captcha.